מדינות ירוקות ומדינות אדומות – אז לאן אפשר לטוס?

בעבר, רובנו היה נכנס לגוגל, מחפש דיל שווה וטס לאן שהכי משתלם. ואז הגיעה הקורונה וטרפה את הקלפים לחלוטין. המגיפה האיומה שינתה כל כך הרבה סדרי עולם – עבודה, בית, משפחה, חברים וגם טיסות לחו"ל אינן יוצאות דופן. קשה לומר בבירור לאן נושבת הרוח ומה הלאה – עם זאת, ניתן לשער, בערך מה צופים לנו פני העתיד בתחום הנסיעות.

מדינות אדומות ומדינות ירוקות

כיום, משרד החוץ הישראלי מחלק את מדינות העולם על פי נתוני התחלואה בכל מדינה ומדינה ומסווגן למדינות ירוקות ומדינות אדומות. מדינות ירוקות אלו הן מדינות אשר שהיה בהן אינה מחייבת בבידוד את השבים ארצה ומדינות אדומות בדיוק להפך – מי שחוזר נכנס לבידוד.

אז לאן אפשר לטוס?

כיום (נכון ל3.2.2021), לא ניתן לטוס לשום מקום מלבד נסיבות חריגות שנבחנות בועדות מיוחדות וייעודיות. אנו מעריכים שלאחר הסרת מגבלה זו, ניתן יהיה לטוס לכל מדינה שמקבלת ישראלים – בדקו לאן אפשר לטוס ואילו מדינות מקבלות ישראלים ולפי איזה תנאים.

למה כדאי לשים לב?

כדאי לשים לב שלא כל מדינה ירוקה מקבלת ישראלים ולא כל מדינה אדומה דוחה ישראלים, צבע המדינות בסך הכל מצביע על אם יש או אין חובת בידוד בחזרה ממדינה מסוימת ועל כן אנו ממליצים בחום להתעדכן טוב טוב בהנחיות השונות בנוגע לכל מדינה ומדינה.

אנו מעריכים שבשנה הקרובה נחזור לטוס לחו"ל ומאחלים לכם טיסה נעימה, חופשה בריאה ונטולת קורונה.

תוכן עניינים