מה עדיף מקסיקו או איי סיישל?

מה עדיף מקסיקו או איי סיישל… אני רק אציין לפני הפוסט שהייתי בהרבה יעדי בטן גב בעולם (מקסיקו, האיים הקריביים, זנזיבר ועוד..) ולעולם לא נתקלתי במקום כל-כך יפה. מה עדיף מקסיקו או איי סיישל?

אם יש גן עדן – הוא נמצא באיי סיישל!

איי סיישל הם למעשה 115 איים מבודדים שמתוכם רק 33 מאוכלסים, האי המרכזי הוא מאהה שבו גם נמצא שדה התעופה ורוב המלונות, במרחק שעה של שייט נמצא האי פרלין ולידו האי לה דיג שאליהם מומלץ להגיע. איי סיישל הם חלק מיבשת אפריקה ונמצאים באוקינוס ההודי במרחק רב ממדינות אחרות.

מלון ספא 5 כוכבים באיי סיישל

יצאנו לחופשה בת 8 ימים למלון (Savoy Seychelles Resort & Spa) המדהים בעל 5 כוכבים ועל בסיס ארוחת בוקר.

המלון עצמו מצויין, חדרים מאובזרים, שירות מעולה ואוכל טוב. המלון ממוקם באי המרכזי של סיישל (מאהה). המלון יושב על האזור הכי פעיל במאהה ששמו בו ואלון, רצועת חוף ענקית נמצאת ממול המלון (חוף בו ואלון) ולדעתי גם היפה ביותר באי. מים בצבע טורקיז עם גוונים מהממים, דגים מעופפים, סטינגריים (עטלפי ים) עוברים מדי פעם ומגוון בעלי חיים ימיים שוחים באזור. יש דוחנים מאוד יפים ליד החוף של מקומיים שמוכרים קוקוסים ושאר פירות טרופיים ובנוסף גם אוכל מוכן, שמלות, ומזכרות לא יקרים כמו במלון.

כמה עולה חבילת נופש באיי סיישל

חבילת נופש ל-8 ימים לזוג למלון סאבוי על בסיס ארוחת בוקר – 14,000 ש״ח (עולה במחיר מדי פעם לעיתים גם באלפי שקלים).

עשינו טיול ל-2 איים מומלצים – פרלין ולה דיג

אי בסיישל לה דיג
אי בסיישל לה דיג

האיים נורא יפים והחופים שלהם מקסימים במיוחד חוף סורס דארג׳נט באי לה דיג.

האי פרלין נורא יפה ובו נמצא גם חוף אנסה לאציו שנבחר לאחד החופים היפים ביותר בעולם.

האי פרלין בסיישל
האי פרלין

חשוב לציין! השייט לאיים לא מתאים לכל אחד, המעבורות שמשיטות אתכם לשם הן מעבורות מהירות שגורמות לבחילות נוראיות במשך שעה ורבע של שייט כבר מהרגע הראשון, מתוך מעבורת של 150-200 איש בסביבות 50% מהנוסעים הקיאו והרגישו נורא, אני בד״כ לא סובל מבחילות ושטתי בהמון מעבורות בחיים ולעולם לא הרגשתי ככה.

בנוסף – לפי דעתי החופים באי מאהה לא נופלים ואף יפים יותר מהחופים באיים הללו מלבד חוף סורס דארג׳נט עליו כתבתי קודם.

טיולי יום למגוון איים נוספים כמו אי הציפורים

חוץ מפרלין ולה דיג, ניתן לעשות טיולי יום למגוון איים נוספים כמו אי הציפורים, אי הצבים ועוד… ביניהם גם אי שממנו ניתן לצאת לשחייה עם צבי ים ודולפינים.

*טיול יום ללה דיג ופרלין – 1,600 ש״ח לזוג מהמלון, ו-1,200 ש״ח מהביץ׳ בויז.

אי מאהה

אי מאהה (Mahe Seychelles) אי בסיישל
אי מאהה בסיישל

בנוסף לטיול לאיים עשינו טיול ליום מלא עם נהג מונית פרטי שלקח אותנו לכל המקומות המומלצים באי מאהה – חופים מדהימים!!!!

מפלים, עצי קוקוס וצמחים אנדמיים לאיי סיישל (לא גודלים בשום מקום אחר בעולם) ובנוסף גם רואים בדרך בעלי חיים אנדמים למקום שניתן לראות גם במלון כמו עטלפים ענקיים שמשום מה פעילים במשך כל שעות היום וציפורים/תוכים, לטאות בצבעים מדהימים.

הנהג לקח אותנו לנקודות תצפית מהיפות שראיתי ולנקודות מצויינות לשנירקול.

לשייח ח׳ליפה של איחוד האומות הערביות ובנוסף גם האמיר של אבו דאבי יש ארמון בסיישל והוא מגיע לאי 4 פעמים בשנה ותורם עשרות מיליוני דולרים מדי פעם למקום וניתן לראות את הארמון במהלך טיול במאהה.

חשוב להגיד שבאי מאהה יש אזהרות מפני יתוש הדנגי המסוכן, יתוש שנושא את מחלת הדנגי שאין לה חיסון כרגע והדרך היחידה להמנע מעקיצה היא למרוח את עצמכם במשחה נגד יתושים (לי באופן אישי לא יצא לראות אפילו יתוש אחד).

טיול עם נהג מונית ליום מלא באי מאהה – 700 ש״ח לזוג.

בשורה התחתונה, מה עדיף מקסיקו או איי סיישל?

אני נורא ממליץ על טיול לאיי סיישל, המקום היפה ביותר שבו הייתי ללא ספק.

תוכן עניינים